Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 1042451 football bottles fan stadium horn 1204074 powerbank deborah lollipop bottle openerTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
The Powercharge Air
Sku. E1306463
The Powercharge Air
Powercharge Air is an ultra-slim, pocket-sized magnetic wireless powerbank made from recycled plastic. With a 5,000mAh capacity, it supports 5W magnetic wireless charging compatible with MagSafe, Qi1, and Qi2 standards. Also features a 12W USB-C port for wired charging. Includes a smart safety chip for protection against overcurrent, overdischarge, overcharging, overheating, and short-circuiting. Equipped with LED indicator and smart performance engine. USB-C input: 5V. Wireless output: 5W.
| Product dimensions (L x W x H) | 77 x 64 x 14 mm |
|---|---|
| Materials | Copper, PVC, PCB, Recycled ABS |
| Net weight | 107 gr |
| Commodity code | 8507600090 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-ion |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 2,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43.5 x 26.5 x 18 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.93kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.