Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
sunglasses 3076 1042451 fan 1204074 powerbank deborah mint lollipop bottle opener 4952Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Voyager
Sku. E1163618
The Voyager
The sustainable travel bag is made from recycled PET bottles, and is your go-to travel essential. It features an integrated garment cover to keep your outfits crisp and ready for any occasion. Whether for travel or the gym, Voyager combines functionality and eco-friendly style. With a foldable design, spacious 35L interior and a built-in garment cover, it offers smart, versatile storage, along with an integrated trolley strap for added convenience.
Made from 13 recycled PET bottles
| Product dimensions (L x W x H) | 520 x 290 x 280 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, rPET |
| Net weight | 810 gr |
| Commodity code | 4202921100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 160 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 52 x 37 x 40 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.