Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Folio
Sku. E1163620
The Folio
The portfolio is the perfect companion to keep your digital devices and everyday tech essentials organised, while also fitting travel accessories. Crafted from premium water and stain-repellent 600D Polyester, its compact design makes it easy to tuck into your purse, backpack, or suitcase. The practical layout includes 6 elastic loops for cables and tools, 3 mesh pockets for small items like USBs or SD cards, and 2 open pockets for chargers or power adapters, offering great flexibility and adjustable interior storage.
Made from 1.5 recycled PET bottles
| Product dimensions (L x W x H) | 220 x 100 x 50 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester |
| Net weight | 140 gr |
| Commodity code | 4202921100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,500 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 48 x 23 x 32 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.