Pricing
Stock
Branding
Downloads
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W) | 115 x 115 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard, Polyester, rPET |
| Net weight | 20 gr |
| Commodity code | 6307909899 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,000 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 25.5 x 23.5 x 26 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 4kg |