Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Ascend Charge
Sku. E1163685
The Ascend Charge
A sustainable phone and tablet holder made from RPET, certified by the Recycled Claim Standard (RCS). It features 15W fast wireless charging, is MagSafe compatible, and includes a silicon MagSafe sticker. With an adjustable angle and foldable design, it’s a practical, eco-friendly accessory for any workspace. Patent protected for unique functionality.
Made from 0.5 recycled PET bottles
| Product dimensions (L x W x H) | 120 x 75 x 120 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard, Polyester, rPET |
| Net weight | 100 gr |
| Commodity code | 85044099 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 2,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 46.5 x 24.5 x 14.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.35kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.