Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Combo
Sku. E1163625
The Combo
A convertible 2-in-1 bag made from recycled PET bottles, easily transforming from a crossbody or waist bag into a backpack, adding 6L of extra storage. It's designed for various activities like travel, school, gym, work, or daily outings. With a water- and dirt-repellent exterior and reflective elements for safety, Combo combines functionality with sustainability, making it the perfect companion for any occasion.
Made from 12.5 recycled PET bottles.
| Product dimensions (L x W x H) | 455 x 290 x 130 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester |
| Net weight | 150 gr |
| Commodity code | 4202921100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 750 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50 x 38 x 33 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.3kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.