Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Trident Plus
Sku. E1163691
The Trident Plus
An ultra-strong charging cable which is built to last, with a lifespan of over 12,000 bends—six times stronger than standard cables. Its aluminium base and reinforced nylon braided jacket provide durability and a sleek design. This USB-A to Micro/Type-C/Lightning cable ensures reliable charging across all compatible devices.
| Product dimensions (L x W x H) | 1000 x 17 x 7 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Nylon, rPET |
| Net weight | 40 gr |
| Commodity code | 8544429090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 55.5 x 28.5 x 15.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.3kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.