Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Lany Charge
Sku. E1163688
The Lany Charge
This charge charging cable is a practical corporate gift, turning any phone case into a hands-free wrist strap. Made from recycled PET bottles, it’s lightweight, durable, adjustable, and tested to hold up to 8 kg. It’s compatible with most phone cases and charging-friendly. Featuring an rPET-Nylon braided cable with Type-C input and USB Type-C output, it supports up to 60W power for fast charging and data transfer. The compact 22 cm cable adds versatility to this essential accessory.
| Product dimensions (L x W x H) | 345 x 25 x 15 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Nylon, rPET |
| Net weight | 50 gr |
| Commodity code | 8544429090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 3,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 34 x 24 x 38 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.