Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Wally Porto
Sku. E1163672
The Wally Porto
The minimalist card wallet designed to securely store up to 9 cards. It features integrated RFID protection technology, safeguarding your personal information. Made with an aluminium foundation, Wally prevents bending and breaking, while remaining compact enough to fit in any pocket. As digital payment methods like Paywave, Apple Pay and Samsung Pay become more common, Wally is the only wallet you'll need. Its card-ejecting trigger ensures quick access and it comes neatly packed in a craft carton box, making it both practical and stylish.
| Product dimensions (L x W x H) | 106 x 65 x 9 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, PU |
| Net weight | 50 gr |
| Commodity code | 4202310090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43.5 x 32 x 27 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.