Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Powerwave 5
Sku. E1163683
The Powerwave 5
The Powerwave 5000 mAh power bank features a slim aluminium unibody design that fits easily in any pocket. With a 5,000 mAh capacity, it supports 15W magnetic wireless charging (MagSafe, Qi1 & Qi2) for easy, cable-free charging. It also includes a 20W (PD 3.0) USB-C port to charge laptops or other devices as needed. The LCD display shows battery level and charging status, while a smart chip offers protection from overcurrent, overcharging, overheating, and short-circuiting. Designed with a magnetic snap for quick, secure attachment.
Magnetic snap design
| Product dimensions (L x W x H) | 103 x 64 x 12 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Recycled aluminium |
| Net weight | 133 gr |
| Commodity code | 8504409590 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-ion |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 2,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43.5 x 29.5 x 19 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.7kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.