Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Popular search terms
keyring 1349361_002 playing card 3076 1172551 hinged tin 6985 note sun cream 967735 500ml bottleTrending products
Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Olivian
RPET drinking bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 1349360
4 colours
The Vortex Vita
Sku. E1163676
The Vortex Vita
This premium vacuum bottle blends luxury with sustainability, crafted from recycled 304 stainless steel. Its sleek design, leak-proof screw-on lid and ergonomic shape make it a stylish, eco-conscious choice. Featuring Coppertech© insulation, it offers enhanced performance: keeps iced drinks cold for up to 3 days, cold drinks chilled for 48 hours, and hot drinks warm for 24 hours. With a convenient 500ml capacity, it perfectly balances functionality and portability for those on the go. The lid’s carrier loop provides convenient portability. Built with precision from food-grade stainless steel, the Vortex Vita offers lasting quality—an elegant statement of style and environmental commitment.
Dishwasher safe
24 hours hot/warm - 48 hours chilled - 3 days iced
| Product dimensions (⌀ x H) | 75 x 220 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel, PP, Silicone |
| Net weight | 280 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 600 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 41.2 x 41.2 x 26 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.