Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Popular search terms
keyring 1349361_002 playing card 3076 1172551 hinged tin 6985 note sun cream 967735 500ml bottleTrending products
Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Olivian
RPET drinking bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 1349360
4 colours
The Vortex Calix Ceramica
Sku. E1163673
The Vortex Calix Ceramica
The sustainable travel mug is crafted from recycled stainless steel with a ceramic coating, blending eco-luxury and functionality. Its ceramic interior ensures the purest flavours for your coffee and tea, while being odourless, durable, and easy to clean. The 400ml tumbler offers both quality and environmental stewardship. The screw-on, leak-proof lid accommodates frothy beverages and features a carrier loop for added convenience. This allows the attachment of a crossbody carrying belt for a hands-free experience, making it a perfect companion for eco-conscious individuals.
Dishwasher safe
4 hours hot/warm - 12 hours chilled - 18 hours iced
| Product dimensions (⌀ x H) | 80 x 145 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel, Tritan |
| Net weight | 237 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 650 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 40 x 40 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.