Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Miranda
Sku. E6528
The Miranda
Plastic and rubber binoculars with a 4 x 30 magnification, includes a cleaning cloth and nylon pouch with belt loop.
| Product dimensions (L x W x H) | 115 x 83 x 45 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic, Nylon, Rubber, Velcro |
| Net weight | 140 gr |
| Commodity code | 9005100000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 80 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,600 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 51 x 27 x 42 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.