Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Giselle
Sku. E6527
The Giselle
Plastic and rubber binoculars, with a 10 x 42 magnification, IPD adjustment, a cleaning cloth and nylon pouch.
| Product dimensions (L x W x H) | 145 x 115 x 45 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic, Nylon, PVC, Rubber, Velcro |
| Net weight | 441 gr |
| Commodity code | 9005100000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 880 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Colour Release |
| Formaldehyde |
| Heavy Metals |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 32.5 x 21.5 x 33 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.