Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Popular search terms
keyring 1349361_002 playing card 3076 1172551 hinged tin 6985 note sun cream 967735 500ml bottleTrending products
Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Olivian
RPET drinking bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 1349360
4 colours
The United
Sku. E9620
The United
Beach ball (26cm dia when inflated)
| Product dimensions (H) | 250 mm |
|---|---|
| Materials | PVC 0.15mm |
| Net weight | 38 gr |
| Commodity code | 9503009500 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 300 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 6,900 |
| 2014/79/EU (TCEP TDCP TCPP) |
|---|
| Bisphenol A (BPA) |
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| SCCP |
| SVHC's |
| Washing/Cleansing 2009/48/EC |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 52 x 43 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.09kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.