Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 sunglasses bottle fans bottle opener frisbee picnic 1202839 2715 emeric lip balmTrending products
Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The United
Sku. E9620
The United
Beach ball (26cm dia when inflated)
| Product dimensions (H) | 250 mm |
|---|---|
| Materials | PVC 0.15mm |
| Net weight | 38 gr |
| Commodity code | 9503009500 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 300 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 6,900 |
| 2014/79/EU (TCEP TDCP TCPP) |
|---|
| Bisphenol A (BPA) |
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| SCCP |
| SVHC's |
| Washing/Cleansing 2009/48/EC |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 52 x 43 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.09kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.