Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Jaxon
Sku. E967752
The Jaxon
Our Bamboo and plastic sunglasses are a stylish and eco-friendly choice with UV400 protection. Each pair comes individually packed in a polyester pouch for added convenience and protection. Embrace fashion with a conscience and shield your eyes in style with these sustainable sunglasses.
| Product dimensions (W x H) | 140 x 150 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Polyester, PC, Bamboo, AC |
| Net weight | 30 gr |
| Commodity code | 9004109100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 300 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 3,600 |
| Cadmium |
|---|
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Report for Analysis |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 67 x 34 x 36 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11.7kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.