Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Charlotte
Sku. E1041500
The Charlotte
Bamboo salad cutlery. Supplied in a cotton drawstring pouch.
| Product dimensions (L x W) | 300 x 80 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton, Bamboo |
| Net weight | 90 gr |
| Commodity code | 4419190000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,000 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Lead |
| LFGB |
| PCP |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 33 x 32 x 41 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.