Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Faye
Sku. E608329
The Faye
Bamboo desk organiser with wireless charging function (5W). Output 5V?800mA. Includes USB charging cable.
| Product dimensions (L x W x H) | 270 x 145 x 15 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic, Metal, Paper, Bamboo |
| Net weight | 335 gr |
| Commodity code | 8504409000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 600 |
| BSCI |
|---|
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| EMC (EN 301 489-1) |
| EN 62311:2008 |
| EN 62368 |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| RED (Radio Equipment Directive) |
| RoHS |
| Test Setup & EUT Photographs |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 32.5 x 32 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.