Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Imola
Sku. E8524
The Imola
Enhance the writing experience with a Bamboo Ballpen, featuring stylish silver-coloured tip, top, clip, and band. This elegant pen combines the natural beauty of bamboo with steel metallic accents, offering a refined look for any occasion. Filled with smooth black ink, it’s perfect for everyday use or as a sophisticated gift.
Black ink.
| Product dimensions (H) | 142 mm |
|---|---|
| Materials | Bamboo |
| Net weight | 10 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1,000 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 30,000 |
| Cadmium |
|---|
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 56 x 31.5 x 20 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.