Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Wendie
Sku. E2599
The Wendie
Metal badminton set consisting of two rackets with steel frames and plastic handles, two shuttles and a black mesh pouch with a shoulder strap.
| Product dimensions (L x W x H) | 657 x 213 x 27 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic, Metal, Nylon, Steel |
| Net weight | 183 gr |
| Commodity code | 9506590000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 625 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| Colour Release |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 67 x 30 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.