Josh
Plastic whistle
sign in for pricing
sku. 7060
6 colours
The Arisha
Sku. E7944
The Arisha
Polyester (600D) backpack with front compartment, padded adjustable shoulder straps and padded back.
| Product dimensions (L x W x H) | 320 x 132 x 510 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 600D |
| Net weight | 443 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 12 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 360 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50.5 x 30.5 x 32.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.04kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.