Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
portfolio 3076 charging cable bottle bottle opener playing cards y210033 1172272 sweets powerbank 8385Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Ivan
Sku. E7398
The Ivan
Upgrade your work gear with our premium polyester (1680D) laptop backpack, designed for 15-inch laptops. This backpack features a spacious, soft padded front pocket with secure closure using two black pullers. Additionally, it has an extra zippered pocket on the front, perfect for those smaller essentials. The upper part is made from sleek black smooth material, adding a touch of sophistication. This bag is ideal for professionals and students who are looking for something that's durable, stylish, and practical.
| Product dimensions (L x W x H) | 320 x 110 x 460 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Nylon, 1680D/PVC Polyester |
| Net weight | 680 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 160 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 49 x 37 x 40.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.