Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Mindy
Sku. E917965
The Mindy
Durable polyester apron. It does not include a pocket, keeping the design simple and streamlined. Ideal for protection during various activities.
| Product dimensions (L x W x H) | 3 x 650 x 900 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 100% |
| Net weight | 200 gr |
| Commodity code | 6211421000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 2,000 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Colour Release |
| Extractable Heavy Metals |
| Formaldehyde |
| Lead |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 72 x 40 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.