Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebook with inside back pocket 1148543 3076 1355999 paper bag 1015134 e3076 e1015134 8384 7705Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Bargain Eco
Recycled plastic ballpen
sign in for pricing
sku. 1172272
9 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Cruz
Sku. E7879
The Cruz
Stay safe and organised with this two-tone polyester (600D) anti-theft backpack with PVC backing. This backpack features a dedicated laptop compartment, multiple interior pockets including a zipped pocket, and an outer zipped pocket. For added convenience, it includes a USB port on the side with an internal cable, making it perfect for charging on the go. Ideal for those who commute a lot and prioritise security.
Available in grey, blue, red, green, and dark grey.
| Product dimensions (L x W x H) | 300 x 410 x 130 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 600D, 600D/PVC |
| Net weight | 599 gr |
| Commodity code | 4202929190 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 160 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Phthalates |
| RoHS |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 46.5 x 38 x 40 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.7kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.