Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
The Nestor
Sku. E3690
The Nestor
PU foam anti stress decision maker with one empty side for printing purposes.
This item can only be printed in the colours black, white, gold or silver.
| Product dimensions (L x W x H) | 48 x 48 x 48 mm |
|---|---|
| Materials | PU Foam |
| Net weight | 25 gr |
| Commodity code | 3926909700 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 250 |
| Number in inner carton | 125 |
| Number on pallet | 5,000 |
| Cadmium |
|---|
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 30 x 30 x 59 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.08kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.