Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 sunglasses bottle lollipop fan bottle opener frisbee picnic mint 2715 emericTrending products
Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Albarn
Sku. E7298
The Albarn
Stay powered up with this Aluminium Power Bank, boasting a capacity of 4000mAh and an output of 4000mA. Designed for efficiency and style, it features a convenient power button and an indicator light to inform the charging status. Perfect for on-the-go charging, this compact power bank ensures devices are always ready to use.
| Product dimensions (L x W x H) | 110 x 68 x 10 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium |
| Net weight | 150 gr |
| Commodity code | 8507600090 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-polymeer |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 80 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 2,720 |
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| EN 62368 |
| EN55032:2015 |
| IEC 62133 |
| Lead |
| MSDS |
| PAHs |
| PCP |
| RoHS |
| SCCP |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| UN38.3 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 26 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.