Gideon
Spanner bottle opener keyring
sign in for pricing
sku. 976598
1 colour
The Kathy
Sku. E4199
The Kathy
Aluminium power bank with Li-ion battery, with a capacity of 2600mAh, input of 5V/1000mA and output of 5V/1000mA. Includes a USB/Micro USB cable, suitable for most electronic devices.
| Product dimensions (L x W x H) | 95 x 21 x 21 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium |
| Net weight | 70 gr |
| Commodity code | 8507600090 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-ion |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 4,500 |
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| Battery 2006/66/EC |
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| EN 62368 |
| IEC 62133 |
| MSDS |
| PAHs |
| RoHS |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| SVHC's |
| UKCA |
| UN38.3 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 31.5 x 24.2 x 24.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.27kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.