Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebook with inside back pocket 1148543 3076 1355999 paper bag 1015134 e3076 e1015134 8384 7705Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Bargain Eco
Recycled plastic ballpen
sign in for pricing
sku. 1172272
9 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Anthony
Sku. E971888
The Anthony
Presenting our aluminium ballpen with rose gold details and blue Ink – a sleek and sophisticated writing instrument that exudes elegance. Its lightweight aluminium body offers a comfortable grip. The smooth blue ink glides effortlessly on paper, making writing a pleasure.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 141 x 10 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Aluminium, Steel |
| Net weight | 16 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 24,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 32 x 27.5 x 18 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.7kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.