Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
laptop case 3076 whistle laptop bag 8619_001 umbrella cap conference folder teddy beach ball torchTrending products
The Byron
Sku. E3403
The Byron
A4 PVC Zipped folder with two large internal pockets and four small credit card size pockets, pen loop and thirty page lined note pad.
| Product dimensions (L x W x H) | 350 x 265 x 45 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Microfibre, Paper, PVC |
| Net weight | 685 gr |
| Commodity code | 4202929800 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 5 |
| Number on pallet | 240 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 35 x 32.5 x 38.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.